|

PRAWO POWROTU

Mówiłam wcześniej o tym, że świadomość wchodzi w czasoprzestrzeń, niczym nurek wskakujący do wody, by poznać podwodny świat. Podobnie rzecz ma się ze świadomością: wszedłszy w czasoprzestrzeń i przepłynąwszy przez przygody i doświadczenia w niej dostępne – po jakimś czasie wynurza się na powierzchnię makrokosmosu – by wrócić do miejsca, z którego przyszła.

Kiedy wskakujemy do wody, zaczyna działać prawo wyporu- naturalna siła, która sprawia, że wypływamy na powierzchnię.

Prawo Powrotu jest analogią prawa wyporu i mówi o tym, że każda świadomość, jaka weszła w czasoprzestrzeń jest kierowana do powrotu do Domu – do Źródła. Do miejsca, z którego pochodzi.

Żeby wyjaśnić dokładnie o co chodzi, warto cofnąć się do Prawa Dualizmu, które omawiałam wcześniej, tłumacząc zasadę jego działania w oparciu o matematyczną oś liczbową.

Musimy tu do osi horyzontalnej, dodać oś wertykalną, która w bardzo niedoskonałym przybliżeniu, służy za „drabinę do nieba”.

Dualizmy umiejscowione na osi horyzontalnej przechodzą pewien cykl przekształceń – powiedzmy, że „dojrzewają”. W dojrzałej treści zachodzi pewien alchemiczny proces, który umożliwia jej wspięcie się po wertykalnej drabinie bliżej do punktu granicznego między czasem i przestrzenią, punktu, w którym nasza świadomość zanurkowała w czasoprzestrzenne wody.

W międzyczasie w zależności od wielu różnych czynników świadomość wyrażona w  różnych obiektach czasoprzestrzennych (treściach) może:  

  • Wydostać się natychmiast poza czasoprzestrzeń
  •  Wspiąć się kolejne „oczko” wyżej na drabinie i rozpocząć kolejny etap alchemicznego wzrostu oraz przemiany, pnąc się jednocześnie ku wyjściu
  • Zatrzymać się na danym poziomie (nieprawidłowo przeszedłszy alchemiczny, horyzontalny proces) i powtórzyć doświadczenie tak, by zakończyło się możliwością przemieszczenia na drabinie wzwyż
  • Opaść na drabinie poniżej poziomu na którym dotychczas się było

Dwa pierwsze warianty obejmuje Proste Prawo Powrotu – dwoma ostatnimi zarządza znane nam prawo Karmy, które można określić jako wariant Prawa Powrotu oddelegowany do zadań specjalnych.

prawo powrotu

Myślę, że większość z nas posiada przynajmniej intuicyjne pojęcie na temat tego, czym Prawo Karmy jest. Warto jednak mieć na uwadze, że nie występuje ono zawsze i wszędzie, jak również nie wszędzie jest ono warunkiem rozwoju.

Jednak na planetach takich jak nasza, które pełnią rolę – nie bójmy się użyć tego słowa – czyśćca – prawo karmy obowiązuje praktycznie wszystkie istoty ją zamieszkujące. Jego celem jest odprowadzenie treści (czyli również istot takich jak my) – na miejsce w „drabinie do nieba”, z którego opadły niżej, lub dać impuls do ruszenia z miejsca, w którym się zatrzymały.

Prawo Karmy jest zatem prawem warunkowym, ponieważ nie dotyczy wszystkich – a zasadniczo tych właśnie, którzy zboczyli w ślepy zaułek. Tak jak bowiem wspomniałam na początku: Prawo Powrotu przysługuje każdemu, dlatego wszystkie moce, które tkwią w makrokosmosie ukierunkowane są na to, by nurkująca w doświadczeniu dualności świadomość – wynurzyła się w końcu na powierzchnię czasoprzestrzennego doświadczenia.

https://www.youtube.com/watch?v=F1C6iL7l8Zo&t=695s
print

Podobne wpisy

2 komentarze

  1. Z zapartym tchem słucham tego co mówisz Anito. Bardzo to ze mną rezonuje. Od dawna też mam przekonanie, że Ziemia to czyściec a zło które tak się tutaj rozgościło jest emanacją poziomu świadomości użytkowników tej planety. Z niecierpliwością Czekam na dalsze WYKłady. Dziękuję i pozdrawiam.

    1. Dziękuję 🙂 Planuję na najbliższym czasie również filmy o podstawowej strukturze wszechświata 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *