Mam na imię Anita

Na chwilę obecną nie ma w naszym języku jednego określenia na działalność, którą się zajmuję. Przedmiotem moich zainteresowań jest szeroko rozumiane funkcjonowanie człowieka jako istoty – zarówno na płaszczyźnie jednostkowej, kolektywnej, jak i duchowej. Interesuje mnie "co robić", żeby było harmonijnie. A jeśli harmonii brak – to jak ją przywrócić.

W tych czasach potrzeba mądrych ludzi. Mądrość bez świadomości jest niemożliwa.  Świadomość bez Ducha bywa okrutna.

Jestem tu po to, żeby przypomnieć, jak to wszystko harmonijnie ze sobą połączyć.

Być może na pierwszy rzut oka to, co tu znajdziesz, wyda Ci się czymś rozmytym i nieokreślonym. Nie mniej z mojego punktu widzenia, pozornie odległe od siebie rzeczy łączą się w jedną, spójną całość. Duchowość kształtuje życie społeczne, relacje partnerskie wpływają na stan gospodarczy państwa, a kolektywne traumy historyczne determinują nasze samozarządzanie jako kolektywu.

Można to wszystko objąć zrozumieniem i świadomością, nie mniej potrzeba do tego trochę czasu, praktyki, determinacji i cierpliwości. Moja praca polega na tym, by pomóc osobom takim jak Ty, rozćwiczyć na nowo, te dawno nieużywane mięśnie.

Praktykuję tu ujęcie analityczno – strukturalne, które jest bliskie mojemu charakterowi myślenia. Jeśli zapiszesz się do Newslettera, będziesz na bieżąco z tym, co aktualnie udało mi się napisać bądź też nagrać na YouTube.

Wiedza, którą zgromadziłam podczas swoich życiowych podróży,  nazwałam neognozą. Z samej swej zasady nie jest ona bowiem niczym odkrywczym – treści te towarzyszą ludzkości od wieków. Nie mniej, wymagają ona przełożenia na język bardziej zrozumiały dla naszej epoki.

Res Harmonica jest więc wykładnią neognozy, która wyjaśnia bardzo szeroko działanie rzeczywistości od jej najgłębiej ukrytych podstaw – Praw Uniwersalnych – po nasze problemy dnia codziennego. Znajomość mechanizmów obecnych za kurtyną tego co widzimy, pomaga zrozumieć sens i znaczenie dotykających nas wydarzeń, jak również odzyskać wewnętrzny spokój i ulgę.

 

Anita Dudziak

Jestem zdania, że można fundamentalnie zmienić samego siebie oraz wpływać później swoją zmianą na najbliższe otoczenie. Jednak w pierwszej kolejności wymaga to uzmysłowienia sobie, czym się kierujemy, kreśląc mapy naszego życia. Wiedzieć kim NAPRAWDĘ się jest – to  w tych czasach niezwykle praktyczny must have.

Większość ludzi na dzień dzisiejszy jest pod wpływem działania wewnętrznych sił, których nie rozumie i nad którymi nie panuje. Sama mam na koncie takie lekcje i nadal uczę się odczarowywać swoją rzeczywistość z iluzji, które oddzielają mnie od prawdziwego życia.

Moja praca jest  więc w znacznej mierze zapisem własnego doświadczenia i wglądów, którym dalej się dzielę wierząc, że dla wielu z Nas może okazać się przydatnym. Myśląc o jakiejkolwiek  realnej zmianie: indywidualnej czy społecznej, musimy  bowiem zrozumieć głębokie przyczyny obecnego kształtu rzeczywistości. Królicza nora sięga dalej niż myślisz, jednak można z tym sobie poradzić.

Kto chce, szuka sposobu, kto nie chce - szuka powodu.

Jeśli Ty również czujesz, że jest coś więcej poza słowami „świat po prostu taki jest”, że wyjście z naszego „Truman Show” jest możliwe, Res Harmonica pomoże Ci w tym przedsięwzięciu. Fundamentalna zmiana w życiu nie polega bowiem na zmianie filmu, lecz wyjściu POZA film. Rozgość się, Podróżniku, mam nadzieję, że zostaniesz tutaj na dłużej.

Zapraszam Cię poniżej do posłuchania:

Narcyzm – nowe spojrzenie | Anita Dudziak - rozmowa z Kamilą Goryszewską ze Słucham Gadam

Nowe spojrzenie na narcyzm – o realnej pandemii naszych czasów.

Skąd bierze się narcyzm?

Dlaczego wchodzimy w relacje z narcyzami?

Jak wyzwolić się z uwikłania w relację z osobą narcystyczną?

Zajrzyj do mnie również na:

I jeśli masz pytania – napisz maila: