RESHARMONICA - CZYLI JAK CZYTAĆ RZECZYWISTOŚĆ

Witaj na Resharmonice!

Mam na imię Anita i aktualnie mieszkam w Londynie. Interesuję się wieloma rzeczami, związanymi z ludzką świadomością: głównie mechanizmami oraz dynamiką jej działania. Świadomość traktuję w sposób szeroki – nie tylko jako efekt działania neuronów w mózgu.

Wszystkie te zainteresowania mają jednak jeden wspólny mianownik – dołożenie swojego wkładu, w ukonkretnienie uniwersalnej terapii na “ból istnienia”, dedykowanej nie tylko pojedynczym jednostkom, lecz również całym kolektywom.

Tak, zdaję sobie sprawę, że brzmi to:

niedorzecznie, nierealistycznie, mało prawdopodobnie, egzotycznie, ekscentrycznie*

*niepotrzebne skreślić 😉

Jednak wiedza, którą zgromadziłam podczas swoich życiowych podróży, nie pozwala mi odstąpić od próby urealnienia tego zamysłu. Cieszę się, że nie jestem dzisiaj jedyną osobą, która zajmuje się tym tematem – gdyż ze względu na jego rozległość oraz wielowarstwowość, jest to zadanie dla całej drużyny. Jego fragment, na którym skupiam się w chwili obecnej, dotyczy działania ludzkiej psychiki (osobowości), jej  ukrytych mechanizmów oraz  pracy z cieniem, również tym kolektywnym. Praktykuję tu ujęcie analityczno – strukturalne, które jest bliskie mojemu charakterowi myślenia. Jeśli zapiszesz się do Newslettera, będziesz na bieżąco z tym, co aktualnie udało mi się napisać bądź też nagrać na YOUTUBE.

Jestem zdania, że można fundamentalnie zmienić samego siebie oraz wpływać później swoją zmianą na najbliższe otoczenie. Jednak w pierwszej kolejności wymaga to uzmysłowienia sobie, czym się kierujemy, kreśląc mapy naszego życia. Wiedzieć kim NAPRAWDĘ się jest – to  w tych czasach niezwykle praktyczny must have.

Res Harmonica jest więc technologią świadomości, za pomocą której można lepiej poznać samego siebie oraz otaczającą nas rzeczywistość. Dodatkowo, wyrasta z niej pewien całościowy model postrzegania świata. Różni się on znacząco od tego, co potocznie przyjmujemy za obowiązujące. Ktoś mógłby zapytać, jakie jest źródło i przyczyna tej całej twórczości. Odpowiedź jest prosta:

Potoczne tłumaczenia, ogólnie przyjęta wiedza na temat świata okazały się być dla mnie swego czasu niewystarczające dla zrozumienia i rozwiązania problemów, jakie towarzyszyły mi od najmłodszych lat.

To, czego doświadczyłam, nauczyło mnie, że społeczne recepty na życie, działają jak tabletki przeciwbólowe. Tłumią objawy, będące wynikiem jątrzących się w psychice ognisk zapalnych, lecz nie usuwają ich przyczyn. Otaczający nas świat, przypomina wypełniony po brzegi supermarket rozwiązań na problemy, które są produktem braku zrozumienia, czym jest świat wewnętrzny człowieka oraz jaki jest jego wpływ na otaczającą go rzeczywistość. Cytując słowa Stefana Kisielewskiego:

To, że jesteśmy w du**e to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać.

Jeśli Ty również czujesz, że jest coś więcej poza słowami „świat po prostu taki jest”, że wyjście z naszego „Truman Show” jest możliwe, Res Harmonica pomoże Ci w tym przedsięwzięciu. Fundamentalna zmiana w życiu nie polega bowiem na zmianie filmu, lecz wyjściu POZA film. Rozgość się, Podróżniku, mam nadzieję, że zostaniesz tutaj na dłużej.

Zajrzyj do mnie również na:

I jeśli masz pytania – napisz maila:

anita@resharmonica.pl

No comments

Sorry, the comment form is closed at this time.