RESHARMONICA - CZYLI JAK CZYTAĆ RZECZYWISTOŚĆ

Jeśli jesteś osobą, która – tak jak większość moich czytelników:

->  przeczuwa, że coś z naszym światem jest nie tak, chociaż nie wie do końca co;

->  czuje, że jest coś więcej poza słowami: świat po prostu taki jest, życie jest ciężkie i nic na to nie poradzimy;

->  pomimo tego, że pozornie z jej życiem wszystko jest w porządku, ma wrażenie, że jest ono spaloną słońcem

     i pozbawioną sensu pustynią;

->  spotyka się w życiu z pasmami nieustannych katastrof i jest już zmęczona ciągłym zmaganiem się z nimi –

     chciałaby zrozumieć skąd się biorą i jaki jest ich sens;

->  zaczyna przeczuwać, że rozwiązania światopoglądowe, których dostarcza świadomość potoczna są miałkie,

     powierzchowne oraz nieskuteczne;

->  wie, domyśla się lub czuje, że człowiek to coś więcej niż ciało fizyczne oraz osobowość;

->  wierzy, że słowo „człowiek” może jeszcze kiedyś naprawdę zabrzmieć dumnie;

->  chce być jednostką współtworzącą żywą tkankę społeczną – współtwórcą ŻYWEGO KOLEKTYWU –

Jeśli ta osoba to Ty - dobrze trafiłeś/trafiłaś.

Res Harmonica jest stroną dla Ciebie.

Znam to wrażenie, że ogląda się życie zza szklanej szyby, dodatkowo dostając angaż do ról życiowych, których nie chce się już grać. Rozumiem, co to znaczy pustka przeplatana niezrozumiałymi katastrofami życiowymi oraz poczucie braku jakiegokolwiek sensu.  Wiem co to palący wstyd, nienawiść do samego siebie, do świata, do innych ludzi. Znam doskonale poczucie tego, że jestem do bani, że nic mi nie wychodzi, że nikt „mnie nie chce” i że mogłabym nie istnieć, a i tak by to nic nie zmieniło, nikogo nie obeszło. Miałam w swoim życiu wiele przygód, dzięki którym doświadczyłam tych wszystkich odczuć. Poznałam też jednak moment ulgi, bez utraty żywego uczestnictwa we wszystkich jego odcieniach. Dzisiaj wiem, że można przepłynąć to morze krwi i odkryć nowy, zupełnie nieznany ląd. Jest to jak najbardziej realne oraz możliwe do wykonania.

Wiecej dowiesz się o mnie tutaj

Wszystkimi wspomnianymi wyżej „przyjemnościami” – świat karmi nas od najmłodszych lat, a my początkowo przyjmujemy to wszystko bez mrugnięcia okiem, gdyż nie mamy pojęcia, że może być inaczej. Może. Wymaga to jednak  wyruszenia w daleką podróż, w głąb siebie, celem zwórcenia Mordorowi jego pierścienia władzy. Dzielę się na tym blogu własnymi przemyśleniami oraz wnioskami z tej podróży.

Na stronie Res Harmonica, znajdziesz między innymi odpowiedzi na pytania dotyczące tego, jak powstaje nasz światopogląd, dlaczego miłość do siebie jest warunkiem niezbędnym dla harmonijnego życia, jak działa świat wewnętrzny człowieka oraz kim są i czym się charakteryzują Podróżujący w głąb siebie.

Dowiesz się tu również, czym są stany zapalne w psychice, która z jej warstw związana jest z seksem, władzą i pieniędzmi, jak działa pełny kobiecy archetyp oraz jaka jest różnica między archetypem a jego obrazem. Zrozumiesz również, dlaczego mam słabość do Pudelka 😉

Znajdziesz tu dużo ciekawej, przydatnej oraz mało dostępnej (na razie) wiedzy. Rozgość się, Podróżniku, mam nadzieję że zostaniesz ze mną na dłużej. We współczesnych czasach tego rodzaju wyprawy płyną szybciej i bezpieczniej, gdy podróżuje się razem.

No comments

Sorry, the comment form is closed at this time.