RESHARMONICA - CZYLI JAK CZYTAĆ RZECZYWISTOŚĆ
 

Prawa Uniwersalne – czyli jak zbudowana jest rzeczywistość

Prawa Uniwersalne, ich odczytywanie i rozumienie są de facto sensem istnienia tego bloga. Dzisiejszy świat jest na tyle pogmatwany, że w zasadzie nie wiadomo, o co poza walką o władzę i pieniądze w nim chodzi. Taka refleksja niekoniecznie napawa optymizmem i budzi wiarę w cokolwiek.

 

Resharmonica jest miejscem, w którym przypominam o wiedzy, którą ludzkość niegdyś posiadała, lecz utraciła ją w wyniku splotu różnych wydarzeń. To opowieść o człowieku i jego miejscu w świecie, jak również podpowiedzi, w jaki sposób rozumieć to, co nam się w życiu przydarza: zarówno na poziomie jednostkowym jak i kolektywnym.

Wbrew pozorom bowiem, nic nie dzieje się bez przyczyny, a „przypadkowość” różnych zdarzeń jest jedynie zamaskowanym określeniem braku jakiegokolwiek pojęcia, co właściwie ma miejsce wewnątrz jak i dookoła nas.

Istnieje jednak sposób, by te niewiadome wytłumaczyć, niekoniecznie za pomocą wygodnickich heurystyk (czyli pierwszych z brzegu, zadowalających wyjaśnień danych zjawisk), czy też fanatycznych wyznań ideologicznych (ewentualnie religijnych), z których rozumie się niewiele więcej ponad to, że z jakichś tajemniczych względów unoszą nas i zwiększają nasz ogólny poziom energetyczny.

Wbrew potocznym odczuciom, rzeczywistość jest w swej istocie logiczna i uporządkowana, choć zazwyczaj na pierwszy rzut oka nie jesteśmy w stanie tego dostrzec. Kanwą, na której opiera się ów porządek są właśnie Prawa Uniwersalne oraz dynamika ich działania. Są one fundamentem całej rzeczywistości: zarówno grubomatrialnej, widzianej gołym okiem – jak również tej subtelnej, z której utkane są nasze myśli, emocje czy odczucia.

Prawa Uniwersalne mają tą szczęśliwą właściwość, że działają bez względu na to, czy ktoś uznaje ich zasadność (bądź istnienie), czy też nie. Ich aktualność jest niezależna od woli ludzkiej. Nie można powstrzymać ich działania: można co najwyżej odroczyć je w czasie, kumulując wstrzymane skutki w jeden, najczęściej ostateczny już - spóźniony akord.

Wiedza o Prawach Uniwersalnych jest w moim przekonaniu niezbędna, jeśli tak naprawdę chcemy zrozumieć samych siebie oraz otaczający świat. Wszystkie bowiem wydarzenia, które nas dotykają: zarówno te bardzo uciążliwe jak i unoszące – są pochodną ich funkcjonowania. Trudno właściwie interpretować rzeczywistość bez wiedzy o nich: wówczas takie odczyty stają się jedynie ekspresją naszych odczuć, wrażeń, powtarzanych po kimś schematów i systemów myślenia, a nie żywym w życiu uczestnictwem, co jest przeznaczeniem Istoty Ludzkiej w prawdziwym tego słowa znaczeniu.

Dlatego też zapraszam Cię serdecznie do śledzenia tego bloga: wpisów jak i filmów na Youtube, w których będę omawiać te zagadnienia.

Już teraz możesz zacząć swoją przygodę z tym tematem, oglądając poniższy film, który wprowadza w Prawa Uniwersalne.

Jeśli temat Cię zainteresuje, w opisie pod filmem znajdziesz również link do playlisty zawierającej bardziej szczegółowe opracowania.

https://www.youtube.com/watch?v=phTs00IfVaU

Zaciekawiła Cię ta treść? Chcesz otrzymywać informacje o Najnowszych Wpisach?

Latest comments
  • Szalenie się cieszę Anito, że ponownie mogę Cię słuchać….a już traciłam nadzieję☺. To o czym mówisz bardzo rezonuje ze mną. Z radością oczekuję Twoich następnych vlogów eksplorujących temat głębiej. pozdrawiam Cię serdecznie.

LEAVE A COMMENT

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.